بهترین روش کاهش حجم فیلم با vlc (بدون افت کیفیت)

نویسنده : مهدی طاهر ۲۰:۴۸:۵۲ ۱۴۰۰/۰۷/۱۷

بهترین روش کاهش حجم فیلم با vlc (بدون افت کیفیت)

روش کار

ابتدا VLC (نسخه های Windows ، Mac و Linux موجود است) را از اینجا دانلود کنید. پس از نصب آن ، روی Media> Convert / Save کلیک کنید.

Reducing video file size with VLC convert

سپس بر روی Add کلیک کرده و پرونده ویدیویی خود را انتخاب کنید (همچنین می توانید چندین فایل را برای تبدیل به صورت دسته ای انتخاب کنید).

Add the video file to VLC

برای دیدن گزینه های تبدیل ، روی Convert/Save کلیک کنید. در منوی کشویی Profile ، باید نوع تبدیل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

Select the type of conversion you want

از آنجا که VLC اندازه برآورد شده پرونده را نشان نمی دهد ، باید حدس بزنید که در چه سطحی از کوچک کردن از تبدیل استفاده کنید. خوشبختانه ، VLC انواع مختلف فیلم را پشتیبانی می کند.

به عنوان مثال ، اگر فیلم را می خواهید در YouTube بارگذاری کنید ، احتمالاً می خواهید کیفیت بالا را حفظ کنید. پس نوع ویدیو YouTube HD را انتخاب کنید. از نوع ویدئو MPEG4 1080p برای تلویزیون یا دستگاه استفاده کنید.

برای کاهش بیشتر اندازه فایل ویدیوی خود ، می توانید وضوح ویدیو را تغییر دهید. با کلیک بر روی دکمه Settings ( مانند آچار و پیچ گوشتی است) در سمت راست قسمت dropdown Profile و سپس برگه Resolution را انتخاب کنید.

از آنجا ، می توانید مقیاس را تنظیم کنید و نسبت فعلی را حفظ کنید ، یا اندازه فیلم را به صورت دستی تنظیم کنید.

Resize your video file

وقتی کارتان تمام شد ، روی Save کلیک کنید. باید یک مکان مقصد را وارد کنید برای اینکار روی Browse کلیک کنید.

Start the video file conversion with VLC

وقتی این کار را کردید ، Start را بزنید.

اگر یک فیلم بزرگ را فشرده می کنید ، ممکن است مدتی طول بکشد. اما پس از اتمام ، یک فایل ویدئویی جدید خواهید داشت که باید فضای کمتری را اشغال کند.

درباره نویسنده

مهدی طاهر

مهدی طاهر

واحد خبر Tahiran.net

مطالب مرتبط