بهترین روش کاهش حجم فیلم با handbrake (بدون افت کیفیت)

نویسنده : مهدی طاهر ۲۰:۵۱:۱۸ ۱۴۰۰/۰۷/۱۷

بهترین روش کاهش حجم فیلم با handbrake (بدون افت کیفیت)

این آموزش نحوه فشرده سازی یک فایل ویدئویی در ویندوز را نشان می دهد. فایل نمونه ای که من برای فشرده سازی استفاده کردم WL-Video.wmv نام دارد و اندازه اصلی آن ۳۹٫۰ MB بود. بعد از فشرده سازی ، اندازه فایل به ۴٫۴۰ MB رسید. فرمت ویدیوی فشرده شده MP4 است. بسته به نوع فایل ویدیویی اصلی ، اگر فایل ویدیویی شما از قبل با فرمت MP4 باشد ، ممکن است اندازه پرونده باز هم کاهش یابد.

۱- برنامه را  از اینجا یا هر سایت دیگری نصب یا اگر آن را نصب کرده اید از گزینه بالا سمت چپ Source را انتخاب کنید و فایل مدنظر را بارگزاری کنید.

handbrake-0

۲- با دنبال کردن دستورالعمل های روی صفحه ، فایل بارگیری شده را نصب کنید تا Handbrake نصب شود.

فشرده سازی:

۳- برنامه را اجرا کنید. دکمه ها و گزینه های موجود را که معمولاً باید از از آنها استفاده کنید ، خاموش نکنید.

۴- برای انتخاب ویدئویی که می خواهید فشرده سازی کنید ، روی Source> Open File کلیک کنید. در این آموزش WL_Video.wmv را انتخاب می کنم و سپس بر روی Open کلیک می کنم. می بینید اندازه اصلی ۳۹MB بود.

handbrake-1

handbrake-10

۵- در Handbrake ، در قسمت Destination می توانید با کلیک بر روی Browse تصمیم بگیرید که فایل فشرده شده را کجا ذخیره کنید. به طور پیش فرض ، در همان پوشه ای که برنامه اصلی است ذخیره می شود. در صورت لزوم می توانید به مکان دیگری تغییر دهید. شما باید نام فایل فشرده شده را تعیین کنید.

handbrake-18

۶- برای Output Settings ، Mp4 و Web Optimized را انتخاب کنید.

handbrake-4

۷- بر روی Video کلیک کنید و مطمئن شوید که ( H.264 (X264 انتخاب شده است.

handbrake-5

۸- برای فشرده سازی فیلم بر روی Start کلیک کنید. تا زمانی که فشرده سازی تمام شود ، دکمه سبز رنگ Start دکمه قرمز Stop خواهد شد. وقتی دوباره به سبز شود یعنی کار تمام شده است. فایل فیلم اصلی از ۳۹٫۰MB به ۴٫۴۰MB کاهش یافت. روند فشرده سازی این پرونده کوچک حدود ۲۰ ثانیه طول کشید. اگر این پرونده بسیار بزرگ باشد ، فشرده سازی آن بسیار طولانی تر خواهد بود.

handbrake-12

نکته:هدف از این آموزش معرفی ویژگی های اساسی در Handbrake است.)

Handbrake دارای ویژگی های بسیار دیگری است که به شما امکان می دهد سطح فشرده سازی را تغییر دهید به عنوان مثال تعیین نرخ متوسط بیت ​​(kbps). علاوه بر این ، به راحتی می توانید یک ویدیو را برای دستگاه های مختلف از جمله ipod ، TV یا تبلت Android بهینه کنید .

درباره نویسنده

مهدی طاهر

مهدی طاهر

واحد خبر Tahiran.net

مطالب مرتبط